Gemeenteraad: N-VA zet maximaal in op hartveiligheid

Op 25 februari 2019

N-VA Wingene-Zwevezele wil een hartveilige gemeente en pleit om extra defibrillatoren in de gemeente te plaatsen en extra opleidingen te organiseren.  “Er zijn reeds gevallen van hartstilstanden gebeurd in onze gemeente en AED-defibrillatoren maakten het verschil op zulke momenten. Wij willen dus meer AED’s in onze gemeente voor een maximale dekkingsgraad én extra opleiding voor onze inwoners”, zegt fractieleider Pieter-Jan Verhoye. De N-VA diende daarom het voorstel in voor de gemeenteraad van maandag 25 februari

In België worden er ongeveer 10 000 mensen getroffen door een hartstilstand buiten het ziekenhuis. Dit betekent dat er ongeveer dagelijks burgers worden geconfronteerd met een hartstilstand. Vaak zien we dat omstaanders niet (durven) ingrijpen omdat men niet beschikt over de juiste kennis. Onze gemeente beschikt momenteel over twee gemeentelijke AED’s en er is ook een toestel bij de school Regenboog. De AED’s zijn reeds tweemaal gebruikt in de gemeente: één keer bij een man in de matsportzaal en één keer bij een man op de parking in Wingene. Dat blijkt uit het antwoord van een schriftelijke vraag van N-VA-fractieleider Pieter-Jan Verhoye aan het gemeentebestuur. N-VA-bestuurslid (Wingene-Zwevezele) en verpleegkundige-preventiedeskundige Marie-Rose Deryckere pleit om maximaal in te zetten op hartveiligheid: “De AED’s hebben reeds hun nut bewezen, we moeten dus nog extra inzetten op deze defibrillatoren. Als een AED wordt gebruikt bij een hartritmestoornis dan stijgt de overlevingskans tot 70 %. Daarnaast moeten we ook inzetten op extra opleidingen voor de verenigingen en onze inwoners, in samenwerking met het Rode Kruis van Zwevezele.”

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is